Země

Nejzajímavější místa v Mexiku, která stojí za návštěvu

Mexiko je zemí celkem velkou, 13. největší na světě. Abyste ji opravdu celou procestovali, potřebujete dostatek času. Podívejte se však dnes s námi na ta nejzajímavější místa, která byste při návštěvě Mexika jistě neměly vynechat. Vyhraďte si na cestování po Mexiku dostatek času. Stojí to za to.

Typické Mexiko

Co na vás v Mexiku jistě čeká? Těšit se můžete na skvělé jídlo, tacos, quesadillas, tortillas atd., teplo, krásné pláže, ale také zasněžené hory a sopky, vodopády, džungle, živá velkoměsta, ale i mnoho historických stop. Mexiko je kouzelné, barevné a nenechá vás chvíli v klidu.

Palenque, Chiapas

Mexiko je plné stop dávné historie a mayských pyramid. Palenque je komplex mayských pyramid, který doporučujeme navštívit brzy ráno. Okouzlí vás temný prales, ze kterého bude stoupat pára a slunce bude propouštět první paprsky.

Tulum, Quintana Roo

Hledáte-li klidnější městečko, kterému však nechybí krásná pláž s bílým pískem a dokonale azurovou vodou, zavítejte do městečka Tulum. Čeká zde na vás i zachová mayské centrum s krásným výhledem na moře.

Puebla, Puebla

Čtvrté největší mexické město, které je však natolik útulné a kouzelné, že vám to ani nepřijde. Typické jsou zdejší kachličkové domy, časté jsou velké kostely a jedinečná atmosféra. Dopřejte si zde jedno z tradičních mexických jídel, třeba mole poblano, které vás možná odláká svým vzhledem, ale chutná skvěle.

Barrancas del Cobre, Chihuahua

Barrancas del Cobre tvoří několik kaňonů, které byly vytvořeny řekou, dnes již vyschlou. Tyto kanony můžete projet vlakem, tzv. Chepe. Zažijete zde jedinečné výhledy a také trochu adrenalinu.

Vodopády El Chiflón, Chiapas

Překrásné vodopády na vás čekají v mexickém státu Chiapas. Nacházejí se uprostřed pralesa a určitě stojí za návštěvu.

Hierve el agua, Oaxaca

Toto místo je jedním z nejzajímavějších míst v Mexiku. Podobá se sice vodopádu, ale jedná se o skalní formaci.