Zajímavosti Země

Objevte nádherná místa Jordánska

Jordánsko je jedinečnou zemí, pro většinu českých turistů však prozatím příliš neobjevenou. Jordánsko leží na Blízkém východě a sousedí s Izraelí, Sýrií, Irákem a Saúdskou Arábií. I když vás tento seznam sousedních zemí může na první pohled odlákat, Jordánsko je zemí bezpečnou a nabízí řadu nádherných míst na prozkoumání. 

Kulturní dědictví

Jordánsko je atraktivní nejen díky svým přírodním oblastem, ale také díky bohatému kulturnímu dědictví. Objevovat zde můžete nekonečné pouště, skalní města, antické památky i pozůstatky středověkých hradů či se vykoupat na nejnižším místě světa.

Ammán

Hlavním městem Jordánska je Ammán, které však nebývá hlavním cílem turistů. V Ammánu můžete vidět římský amfiteátr a zakusit místní gastronomii. Vynechat byste neměli tradiční hummus, a právě zde můžete ochutnat ten nejlepší.

Petra

Hlavním cílem turistů putujících do Jordánska je bezesporu Petra. Jeden ze sedmi divů světa a unikátní oblast v pískovcových skalách. Právě do nich jsou ručně vytesány obrovské chrámy. Za vstup do Petry zaplatíte nemalou částku, ale rozhodně to stojí za to.

Wadi Rum

Za návštěvu jistě stojí Wadi Rum, nejkrásnější poušť světa, která připomíná krajinu na Marsu. Je opravdu nádherná a podobné scenérie jako zde nikde jinde neuvidíte. Právě zde se totiž natáčel film Marťan. Lze zde také přespat a užít si jedinečnou hvězdnou oblohu v takové parádě, kterou vám dopřeje právě pobyt na slunci. Okouzlí vás i východy a západy slunce. Toto místo se vám do paměti i srdce jistě podepíše.

Mrtvé moře

Těšit se můžete také na koupání v Mrtvém moři, nejníže položeném místě a se silnou koncentrací soli, která vás příjemně nadnáší. Koupání v Mrtvém moři je zážitkem a pomůže i s problémy s pokožkou.