TOP destinace

Řekněte Filipínům ano a objevte překrásné pláže a ostrovy

Letenka na Filipíny není příliš levnou záležitostí, ale za návštěvu jistě stojí. Na Filipínách naleznete přátelské a pohostinné obyvatele, kteří milují zpěv a tanec. Relaxovat můžete na jedinečných plážích s dokonale bílým pískem a blankytně modrou vodou. Zaleťte si na Filipíny a dopřejte si jedinečný životní zážitek.

Relaxace na překrásné pláži

Pláže na Filipínách patří opravdu k těm nejkrásnějším na světě. Odpustit si jistě nesmíte návštěvu White beach na Boracay, která je však také turisty velmi oblíbenou. Vybrat si však můžete z více než 7 000 ostrovů, které nabízí mnoho krásných pláží i romantických plážiček.

Dechberoucí příroda

Na Filipínách byste mohli potkat přes 200 druhů savců, například filipínského tarsiera, který je nejmenší opičkou na světě. Žije zde také více než 600 druhů ptáků. Zahlédnout zde můžete například velrybího žraloka nebo, ale to byste museli mít velké štěstí, nejmenší rybu světa. Obdivovat můžete krásné kopce na Boholo, rýžové terasy v Banaue nebo nejdelší podzemní řeku světa nacházející se na Palawanu. Pro milovníky sopek jsou Filipíny ráje, vyšplhat se můžete na jednu z 37 z nich.

Skvělé jídlo!

Filipíny vás jistě, jako mnoho dalších asijských zemí, dostane svými pokrmy. Navíc filipínské jídlo můžete ochutnat právě jen na Filipínách, příliš filipínských restaurací mimo zemi neexistuje, a tak můžete jejich jídlo ochutnat opravdu jen zde. Vynechat byste neměli například Lechon, Adobo, Pancit či jídla z pouličních stánků. Čekají zde na vás čerstvé ryby, zajímavé druhy ovoce a zeleniny a jedinečné chutě.

Kdy vyrazit na Filipíny?

Na Filipínách mají celoročně tropické teplé počasí a dvě střídající se sezóny. První je deštivá, která probíhá mezi červnem a listopadem. Slunce a opravdového tepla si užijete mezi březnem a květnem, kdy probíhá filipínské léto. Koupat se zde můžete ve vodě kolem 28 stupňů, moře si navíc drží celoroční teplotu.