Země

Santorini: Sopečný ostrov s červenou pláží a příjemnou atmosférou

Santorini, někdy také Théra, je řeckým souostrovím nacházející se na rozhraní Egejského a Krétského moře. Užívat si zde můžete krásných pláží, dokonale průzračné vody, skvělého jídla a překrásné architektury. Navštivte tento sopečný ostrov i vy. 

Bílá a modrá

Santorini je spojováno právě s těmito dvěma barvami, modrou a bílou. Typická architektura, která preferuje bílé zdivo a modré doplňky, ve formě modrých okenních rámů či vršků domů. Okouzlí vás na první pohled a bude skvěle vypadat na vašich fotografiích.

Sopečný ostrov

Santorini je sopečným ostrovem a právě díky tomu zde můžete svou dovolenou trávit buď na pláži se zlatavým pískem nebo na pláži s pískem černým. Nechte se zlákat krásnými plážemi tohoto ostrova. Navštívit zde můžete také tzv. červenou pláž. Tato pláž je asi nejslavnější na Santorini. Určitě stojí za to, jet se na tuto pláž podívat, ale buď v období neturistické sezóny či brzy ráno. Bohužel jinak se návalu turistů nevyhnete.

Překrásné západy slunce

Na Santorini si můžete užívat opravdu jedinečných západů slunce. Santorini je opravdu romantickým ostrovem i v tomto ohledu. Zapadající slunce, hornatý ostrov, malé ostrůvky v dálce, typické domy a jedinečné světlo, právě zde vznikají ty nejkrásnější fotografie západů slunce.

Navštivte vinařství

Pokud jste spíše gurmáni, určitě si zajděte do jedné z místních taveren a ochutnejte typické řecké pokrmy, gyros, tzatziky, olivy či hummus nebo vyrazte na prohlídku po vinařství. Zaplatit si zde můžete degustaci. Jen si to představte, stojí na vysokém útesu, u bílého domu, díváte se na překrásné moře a držíte v ruce sklenku skvělého vína. Navštívit zde můžete i kurz vaření. Ty se pořádají například v Megalochori či hlavním městě Thira.

Výlet na lodi

Zažít zde můžete i výlet na lodi, například plavbu na katamaránu, která zpravidla trvá 5-6 hodin a je spojena s průzkumem vulkánu, koupání v horkých pramenech či šnorchlováním. I s občerstvením taková plavba vyjde na 100- 150 eur.