Země

Zakynthos: Navštivte překrásný ostrov s jedinečnou pláží

Zakynthos najdete v západní části Řecka, v Jónském moři a pyšnit se může rozlohou 410 km čtverečních, což z něj činí třetí největší ostrov v Jónském moři. To, co jednoznačně okouzlí návštěvníky Zakynthosu je především tyrkysové moře, nádherné pláže, jeskyně a třeba i potápění spolu s mořskými želvami.

Na pláž Xigia za přírodními lázněmi

Navštívit na Zakynthosu byste měli pláž Xigia. Ve vodě u této pláže je totiž obsažena ve vysoké míře síra a díky tomu se toto místo proměnilo v přírodní lázně. Pláž se nachází v severní části ostrova a místo poznáte nejen po čichu, ale i díky typicky mléčně zbarvené mořské vodě.

Plovoucí ostrovy

Pokud se ze Zakynthosu podíváte směrem na malé ostrovy Stamfáni a Árpya bude se vám zdát, že plavou na mořské hladině. Důvodem je to, že dosahují jen 10 metrů nadmořské výšky a z dálky vytváří optický klam. Proto se jim přezdívá plovoucí ostrovy.

Plavat s mořskými želvami

Jihovýchodně od ostrova leží malý ostrůvek Marathonisi, na kterém se daří karetám obrovským, které patří mezi ohrožené druhy. Každoročně na pláž blízko Laganasu připlouvají karety a kladou sem svá vajíčka. I když zde nakladou na tisíce vajíček, přežije jich opravdu jen malé množství. Během líhně zde platí speciální opatření a lidé nesmí karety nijak ohrožovat. Později si však ze můžete s karetami zaplavat. Potkat zde můžete i další zajímavé živočichy.

Navágio

Pokud zadáte do vyhledávače Zakynthos, jistě na vás hned jako první vyběhne pláž Navágio, která se proslavila lodním vrakem, který na zdejší pláži leží. Okouzlí vás zdejší atmosféra, mohutné útesy, bílý písek, azurové moře a podivný vrak na pláži. Scenérie, která vás okouzlí. Z pevniny je tato pláž nepřístupná, dostanete se ni pouze lodí. Využít zde můžete vodních taxíků či výletních lodí.