Země

Dovolená v Jižní Americe: Objevte krásy Peru

Pokud již delší dobu plánujete dovolenou v Jižní Americe, doporučujeme vám navštívit Peru, jedinečnou zemi plnou zajímavých památek a přírodních krás. Okouzlí vás nejen svým jedinečným koloritem, usměvavými a přátelskými obyvateli, ale i trochu tajemnou atmosférou.

Vyšlápněte si na Machu Picchu

Tajemné město, které vás dostane svou atmosférou a dokonalým výhledem. Nad tímto bájným městem se tyčí hora Machu Picchu, podle které dostal komplex staveb své jméno, i když se většina turistů soustředí jen na starobylé stavby. Dopřejte si nejen prohlídku komplexu, ale i výstup na horu. Zdolat musíte přes 2000 schodů, ale pohled do údolí vám všechen pot a námahu vrátí.

Jezero Titicaca

Dalším místem, které byste v Peru neměli jednoznačně opomenout, je jezero Titicaca. Toto jezero je opravdu obrovské a rozkládá se ve výšce 4000 m n. m. Je dokonce druhým největším jezerem v Jižní Americe a leží na hranicích Peru a Bolívie. Na jezeře leží plovoucí rákosové ostrovy, které můžete navštívit. Na malých ostrovech žijí i stálí obyvatelé.

Tajemná planina

Mnoho míst v Peru je opředeno nejrůznějšími tajemstvími a podivnými úkazy. Takovým místem je i planina Nazca, která se stala slavnou po celém světě, přičemž dodnes není jasné, proč tato planina vznikla. Spojována je s existencí UFO. Na této planině se totiž rozkládají obrazce staré přes 2500 let a rozpoznat je lze jen z výšky. Na planině je více než 300 obrazců.

Odpočinek na pláži

Kromě tajemných míst si můžete užít také návštěvu hlavního města Peru-Limu či si dopřát odpočinek na pláži. Za návštěvu stojí například Playa Vichayito, Playa Roja či Las Pocitas Beach. V Peru však najdete velké množství pláží, které nabízí klid a dostatek odpočinku.