TOP destinace

Bílé písčité pláže, azurová voda a deštné pralesy: To vše na vás čeká v Portoriku

Portoriko je nezačleněným územím Spojených států amerických, které se nachází v Karibském moři, někde mezi ostrovy Hispaniola a souostrovím Malých Antil. Žijí zde asi 4 miliony obyvatel. Na návštěvníky Portorika zde kromě přívětivé nálady obyvatel čekají také jedinečné pláže s bílým pískem, dokonale azurová voda a středoamerické deštné pralesy. No, jo ten Karibik. 

Odpočinek i poznání

Portoriko je ideální volbou nejen pro osoby, které si rádi užívají pohodu a relaxaci na písčité pláži, ale i pro všechny, kteří rádi objevují krásy přírody. Mohou zde procházet deštným pralesem a obdivovat historické památky. Na své dovolené tak můžete střídat dny, kdy budete jen odpočívat a dny, ve kterých budete poznávat krásy ostrova.

Kdy letět?

Abyste se na ostrov dostali, budete muset zaplatit vstupní vízum 14 dolarů. Jinak, kdy vyrazit? Ideální je období mezi prosincem a květnem. Letenky seženete v průměru za 17 000 Kč. Portoriko není levnou záležitostí, ale za návštěvu spolu s dalšími ostrovy Karibiku jistě stojí.

Co dobrého si v Portoriku dopřát?

Ochutnat byste jistě měli jeden z nejznámějších pokrmů, a to mofongo, jedná se o rozmačkané smažené banány (speciální druh banánů na vaření) s mořskými plody. Portorikánci ve své kuchyni banány hojně používají. Ochutnejte také banánové chipsy tostones a sopa de plátanos, což je polévka z rozmačkaných banánů. Kromě těchto banánových pokrmů si můžete dopřát také dobroty z vepřového a kuřecího masa, které se nejčastěji kombinuje se zeleninou, fazolemi a rýží. Z nápojů určitě ochutnejte místní rumy, které se většinou pijí ve formě míchaných drinků.

Co v Portoriku zažít?

Navštívit byste jistě měli neznámější a největší národní park El Yunque. Je to deštný les, ve kterém můžete objevit rozmanité rostlinstvo a vidět i endemický druh papouška, který žije jen na Portoriku. Okouzlí vás i výlety džunglí k vodopádům či si můžete vyšlápnout na nejvyšší vrcholky ostrova a kochat se krásnými výhledy. Na Portoriku si užijete surfování, šnorchlování, krásné pláže i pestrý noční život.