Země

Objevte krásy klidné Kambodžy

I když Kambodža není natolik proslavenou jako třeba Thajsko či Vietnam, skrývá překrásnou přírodu a jedinečné kulturní a historické památky. Kambodža za návštěvu rozhodně stojí a potěší vás i to, že není přeplněna davy turistů. Co vše byste v Kambodže měli vidět?

Ostrov Koh Rong

Dokonalé koupání si užijete na ostrově Koh Rong, pokud tedy budete po Kambodže cestovat, několik dní si uvolněte i pro tento ostrov. Relaxace na pláži vám dodá ztracené energie. Navíc uvidíte překrásné pláže s bílým pískem, palmami a dokonale azurovým mořem. Dopřejte si mladý kokos, lehněte na pláž a užijte si tu pravou dovolenkovou atmosféru. Po odpočinku se můžete vydat na průzkum do džungle. Na ostrov se dostanete lodí z pobřeží z Sihanonuville.

Plovoucí vesničky

Pokud se vydáte k jezeru Tonle Sap, kam se však můžete vydat i na kole z města Siam Reap, kromě špíny a odpadků, které vás nejdříve přivítají, uvidíte i něco nevídaného. Čekají zde na vás tzv. plovou vesnice, které jsou domovem rybářským rodin a toto kulturní dědictví je zapsáno i na seznamu UNESCO. Dopřát si zde můžete čerstvě chycenou a upečenou rybu.

Chrámy Angkoru

Místo, které láká mnoho cestovatelů a sběračů zážitků, je Angkor. Do Angkoru se dobře dostanete ze Siam Reap. Chrámy Angkoru jsou asi nejznámější kambodžskou památkou a také nejvíce navštěvovanou. Jedná se o bývalé hlavní město Khmerské říše. Je rozlehlé, ale opravdu jedinečné. Tuto historickou zastávku byste jistě vynechat neměli.

Na skok do džungle

Pokud patříte mezi dobrodruhy, vydejte se také na prohlídku džungle a pralesa. Najdete v nich různé vesničky, kde žijí přátelští lidé, kteří vás rádi pohostí. Nenajdete zde ani wifi, ani sprchu, ale uvidíte pravý kambodžský život ve vesnicích.