Země

Réunion: Zaleťte si na ostrov v Indickém oceánu jen na občanku

Na Réunion, ostrov ležící kousek od Madagaskaru v Indickém oceánu, si můžete zaletět jen na občanku. Réunion je totiž zámořským regionem Francie a jedním z nejvzdálenějších regionů Evropské unie. Réunion znamená „shledání“ a vy se zde na ostrově opravdu můžete shledat s jedinečnou přírodou a přátelskými obyvateli. 

Základní informace

Na Réunionu vládne subtropické klime. Během léta je zde celkem horko. Léto trvá od prosince do dubna, suchá zima je zde od května do listopadu. Teploty se během léta drží kolem 27 stupňů, v zimě okolo 22 stupňů. Na ostrov se dostanete většinou s přestupem v Paříži. Připravte si také základy francouzštiny, jelikož anglicky se zde příliš nedomluvíte.

Souostroví Maskarény

Mauricius, Rodrigues a Réunion společně tvoří souostroví Maskarény, které se nachází východně od Madagaskaru. Na Réunionu se nachází nejaktivnější sopka na Zemi, která se nazývá Piton de la Fournaise.  Nejvyšší horou ostrova je Piton des Neiges, na kterou vyšlápnete 3 069 m. Zajímavé je, že 40% rozlohy ostrova zabírá národní park, který je také na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Hlavním městem ostrova je Saint-Denis.

Tropický ráj

Zaletíte-li si na Réunion, poznáte tropický ráj v srdci Indického oceánu. Nebojte se činné sopky a vydejte se za dobrodružstvím na Réunion. Užívat si zde totiž můžete dokonalé písečné pláže a tyrkysové laguny. Pokud jste příznivci idylických pláží jako z plakátu, zde si určitě přijdete na své. Kochat se můžete i podmořským světem, korálovými útesy, apod. Réunion vás však naláká k mnoha výletům.

Tropický treking

Réunion je ideálním místem pro dobrodruhy a sportovce, jelikož zde můžete podniknout mnoho zajímavých treků. Objevovat zde můžete řadu přírodních krás, slézat vulkány, projít se tamaryškovými pralesy a kochat se krásou vodopádů. Podniknout můžete jedu z oblíbených tras z města Hell Bourg na hranu Cirque Salazie.