Země

Exotická dovolená na Kapverdských ostrovech

Pokud toužíte po exotické dovolené, jsou pro vás dobrou volbou Kapverdské ostrovy. Jedná se o komplex 10 ostrovů, které leží v Atlantském oceánu u pobřeží západní Afriky. Úředním jazykem je zde portugalština a platit zde můžete eurem. Kapverdské ostrovy jsou ideální pro osoby, které chtějí zažít exotickou dovolenou, ale nemají rádi dlouhé lety. 

Dovolená na Kapverdách

Exotickou dovolenou můžete prožít na jednom z Kapverdských ostrovů či klidně na více. Na Kapverdách si přijdou na své osoby, které si rádi užívají moře a slunečních paprsků, ale také nadšení sportovci, kteří zde mohou surfovat či zkusit windsurfing. Zapůjčit si zde můžete i čtyřkolky, rybařit či se potápět v nádherné azurově zbarvené vodě. Kapverdské ostrovy mohou být oázou klidu, ale i místem pro objevování. Užívat si zde můžete slunečních paprsků, chladivého větru, dlouhých pláží, nádherné přírody, skvělého jídla a pití. Na Kapverdy se dostanete přibližně po 6 hodinách letu. Na ostrovech si také nezapomeňte přeřídit hodinky, je zde totiž o dvě hodiny méně než u nás.

Ostrovy Sal a Boa Vista

Mezi nejnavštěvovanější ostrovy patří ostrov Sal a Boa Vista. Sal znamená v portugalštině sůl, která byla dříve a i dnes stále je, pro ostrov stěžejní. Sal s ostrovy Boa Viasta a Maio patří do skupiny východních pískových ostrovů, které vás okouzlí nádhernými plážemi. Sal nabízí ideální podmínky pro větrné sporty, tedy windsurfing a kitesurfing, ale užít si zde můžete i surfování. Pro milovníky zvířat je ideální ostrov Boa Vista, pro který se staly typické právě želvy. Na ostrově se nachází čtvrtá největší populace želv na celém světě. Ostrov vás uchvátí písečnými dunami rozesetými po celém ostrově a opravdu nádhernými plážemi. Zde zažijete opravdové kouzlo Kapverdských ostrovů. Vidět zde můžete na jedné z pláží také vrak lodi, kterou si sem jezdí turisté fotit. Zavítejte také na některý z trhů s ovocem a zeleninou.