Země

Bali

Bali, indonézsky ostrov nachádzajúci sa na západnom konci súostrovia Malé Sundy, medzi ostrovmi Jáva na západe a Lombok na východe. Patrí medzi jednu z 33 provincií v Indonézii s hlavným mestom Denpasar na juhu ostrova.

Ostrov, ktorý je so svojimi 5561 km2 jedným z najmenších z viac ako 17 tisíc ostrovov patriacich Indonézii. Ostrov Bali sa nachádza v strednej časti súostrovia, neďaleko od východného pobrežia ostrova Jáva. Dominantou ostrova v tvare diamantu, ktorého priemer v najširšom mieste je 120 km, je k nebu sa týčiace pásmo vulkanických vrchov porastených pralesmi, ktoré sa tiahnu na severe naprieč celým ostrovom. Na juhu sú úrodné plošiny a nížiny s malebnými terasovitými ryžovými poliami.

Vyberte si dovolenku na Bali

Pláže na Bali

Podmienky na kúpanie sú na plážach ostrova Bali ovplyvnené silným prílivom a odlivom. Tieto sú časovo závislé na mesačných fázach a menia sa každých 6 hodín. Pri odlive je kúpanie silne obmedzené, odporúča sa obuv do vody. Surferi nájdu svoj raj v regióne Kuta – pozor na silné podmorské prúdy! Pláže sú väčšinou verejné, hotelieri zabezpečujú na nich len lehátka, slnečníky a občerstvenie. Čistenie a údržba spadá pod miestne úrady. Samozrejmosťou je ale účasť plážových hotelov na ich zvelaďovaní. Klimatické podmienky, príliv, odliv, vietor a podmorské prúdy môžu prinášať so sebou zvírenie piesku, naplaveniny, riasy a chaluhy. Riaďte sa, prosím, vlajkami, upozorňujúcimi na vhodnosť kúpania.

Leave a Comment