Země

Ráj na zemi jménem Tahiti

Ve východní části Tichého oceánu se rozprostírá území zvané Francouzská Polynésie. Skládá se ze 118 ostrovů a atolů, ze kterých je největší Tahiti, s hlavním městem Papeete.

Mezi nejznámější ostrovy Polynésie ještě patří ostrovy Moorea, Huahine, Raiatea, Maupti a Bora bora.

Tahiti – pověst a skutečnost

Ostrov Tahiti má u spousty lidí pověst ostrova hříšné lásky. Napomáhají tomu filmy i knihy, ve kterých vystupují snědé domorodky oblečené pouze v sukni z listí, jemné šumění Pacifiku, idylická a romantická atmosféra, které podlehli například námořníci ze slavné lodi Bounty. To vše nabízí pohádkové Tahiti, k tomu navíc horké slunce a vyhřáté vody oceánu.

Právě úspěch filmu Vzpoura na lodi Bounty byl počátkem turistického zájmu, zejména se strany movitých Američanů. Vedle filmu mohli za turistický boom také tři podnikavci z Kalifornie, kteří na Tahiti postavili hotel s prvními bunagalovy nad vodou na světě. Následovali je pak další, ovšem přírodní materiály v tropickém podnebí rychle chátrají. Na Tahiti není žádná výroba, takže se sem muselo dovážet prakticky všechno, což dramaticky zvedlo ceny za ubytování.

Ostrov smyslných tanců

Polynéský tanec je dne turistickou atrakcí, kterou při návštěvě Tahiti musíte vidět. Tanečníci a tanečnice pomocí pohybů vyprávějí příběhy a erotický podtón je pro ně naprosto přirozený.

K dovolené na Tahiti patří slunění na plážích a polehávání u hotelových bazénů. Jelikož je ostrov vulkanického původu, je obklopen kilometry krásných pláží s černým pískem zejména na severu, na jihu je písek bílý.

Centrem celé Francouzské Polynésie je město Papeete. Panuje zde neustálý ruch, ale strávit zde alespoň jedno odpoledne stojí za to. Páteří města je bulvár Pomare s obchody, hotely a bankami. Kousek odtud je tržiště fungující již více než 250 let. Sehnat tu lze samozřejmě čerstvě nalovené ryby, ale i látky, šperky, ovoce a zeleninu.

Dovolená na Tahiti

Hlavní ostrov a přilehlé ostrůvky jsou plné luxusních rezidencí a romantických bungalovů na plážích nebo přímo na vodě. Jezdí sem s oblibou novomanželé na líbánky, kteří mohou svůj pobyt okořenit pozorováním velryb a delfínů, nebo kurzem potápění. Viditelnost je zde až do 40 m, pod vodou nečíhá žádné nebezpečí, ale úchvatné podmořské divadlo.

I přes nával turistů si Tahiti uchovává tradiční ráz a lidé udivují živočišností a radostí ze života.

Leave a Comment