Země

Maurícius

Maurícius, dlhý tvar Maurícijská republika (bývalý slov. názov: Maurítius), je ostrovný štát ležiaci v juhozápadnej časti Indického oceánu, v súostroví Maskarény. Rozprestiera sa približne 900 km východne od ostrova Madagaskar a jeho rozloha je 2 040 km2 (vrátane priľahlých ostrovčekov).

Tento hornatý, pôvodom vulkanický ostrov je 58 km dlhý a 47 km široký. Podnebie je tropické a teplota mora dosahuje až 27 °C. Na Mauríciu žije viac ako jeden milión obyvateľov, čo z neho robí najhustejšie obývanú krajinu Afriky. Maurícius je známy hlavne vďaka tomu, že bol jediným známym miestom výskytu dnes už vymretého vtáka Dodo (oficiálne dront maurícijský).

Vyberte si dovolenku na Mauricius
Fakultatívne výlety

  • Port Louis

Celodenný výlet s návštevou hlavného mesta ostrova, vrátane múzea Blue Pe

nny s originálnymi exponátmi vzácneho Modrého Mauritia a miestneho trhu. Navštívite tiež krásnu botanickú záhradu v Pamplemousses, oplývajúcu nespočetnými botanickými druhmi. Vrátane obeda a možnosti nákupov.

  • Ile aux Cerfs

Celodenný výlet na Ile aux Cerfs, malý ostrovček s nádhernými piesočnatými plážami – raj pre kúpanie aj vodné športy. Vrátane obeda.

  • Pamplemousses

Poldenný výlet do botanickej záhrady, pozoruhodnej množstvom vzácnych rastlín a stromov, návšteva múzea cukru.

Šport

Takmer každý hotelový rezort na Mauríciu má centrum vodných športov s požičovňou vodných bicyklov, kanoe, windsurfingu, vodných skútrov a väčšinou aj potápačske centrum. V hoteloch sú často k dispozícii tenisové kurty, stolný tenis, fitness, plážový volejbal, minigolf. Na ostrove je i niekoľko kvalitných golfových ihrísk. Zaujímavosťou je, že väčšina týchto športových aktivít je zdarma.

Stravovanie

Väčšina pobytov v nami vybraných hoteloch zahŕňa v cene polpenziu – raňajky a večere formou bufetových stolov. Avšak miestnou špecialitou je striedanie spôsobu servírovania večerí formou bufetu, niekoľkochodové servírované menu a tématické bufetové stoly z vybraných kuchýň sveta. Hoteloví šéfkuchári pochádzajú väčšinou z Európy a sú skutoční profesionáli, o čom svedčí vysoká úroveň kvality podávaných jedál ako aj atraktívne servírovanie.

Leave a Comment